Osobní stránky českých obrnářů

  • Zdena Geisslerová - Její velkou láskou byly hory a horolezectví. Co vše o tom věděla! Ve svých znalostech byla přesná a výstižná. Ráda si prohlížela mapy. Kraj, ve které žila, poznala důkladně při svých projížďkách s maminkou Trabantem Combi. Dožila se necelých čtyřiceti let. Byl to v jejím případě velmi vysoký věk, kterého dosáhla hlavně díky své mimořádné ukázněnosti a obětavé péči své maminky. Na krásnou a ušlechtilou tvář její maminky, paní Libuše Geisslerové, nelze zapomenout. A tak pro všechny, kdo ji znali, připomínám, že Zdenka Geisslerová se narodila 28. října 1948.

  • Ing. Alfréd Jindra - na olympiádě v Helsinkách - nebýt nárazu soupeře na poslední obrátce - asi by se nemusel spokojit „jen“ s bronzovou medajlí. Ale nevadí, Alfréd má spousty času, je mu teprve dvaadvacet. Však jim to ještě ukáže. 

  • JUDr. Hanuš Reinisch - Od prvního dne onemocnění vyžadoval jeho těžký stav trvale "železné plíce".  Teprve po roce mohl žít - dýchat mimo "železné plíce". Dnes (v r. 1981) je asistentem na právnické fakultě, jeho specializací je německé ústavní právo.

  • Pavel Teplý - asi největším úspěchem Pavla  a Kateřiny byl zisk tří zlatých a jedné stříbrné medaile  na  7. zimní paralympiádě v japonském Naganu v roce 1998.

  • Doc. RNDr. Vladimír Vondrejs DrSc - Universita Karlova Praha - iforum: osobnosti UK  - kromě výzkumu na Přírodovědecké fakultě se věnujete také výtvarnému umění. Je to hodně obecná  otázka, ale přesto si ji neodpustím. Co mají společného věda a umění?

  • Mgr. Alois W okoun - své obrnářské cestovní zážitky vylíčil humorně v česky psané knížce "Světoběžníkem se sadistkou (obrnou)"

  • Irena Fuchsová - Oznamuji všem spřízněným duším, že otevírám svou spisovatelskou náruč na www.kdyz.cz a těším se na Vaši návštěvu!

  • František Fux - Od malička jsem postižený po dětské obrně (po polio), v roce 1992 jsem měl autonehodu a od té doby jsem plně odkázán na invalidní vozík. Ne nemám úraz páteře.Tak víc jak trošičku si se mnou zahrál osud a já jsem skončil v ÚSP pro zrakově postižené v Brně v Chrlicích...


Kontakt

Sekretariát

Jaroslava Šebestová
Jabloňová 2891/2
106 00 Praha 10


Mobil: 728 119 174


Asociace polio

IČO

00570656

DIČ

CZ00570656

Bankovní spojení 

Česká spořitelna, a.s., oblastní pobočka Praha 4

Číslo účtu 

80413349/0800

Datová schránka

acans49


Sídlo Asociace

AP

Jabloňová 2891/2 106 00 Praha 10

Více

—————